چگونه از پس اسکیپ روم ها بربیاییم - تاج اسکیپ روم
چطور از پس اتاق فرار بربیایم

چگونه از پس اسکیپ روم ها بربیاییم

موفقیت در هر زمینه ای، علاوه بر تلاش و پشتکار، نیاز به دانش و دانستن بعضی از اصول دارد. فرقی نمی کند که قرار باشد یک پروژه علمی انجام دهیم یا یک بازی گروهی مثل اتاق فرار، در هر صورت آشنایی با قاعده و بعضی تکنیک ها بسیار کارگشاست. با ما در اتاق فرار تاج اسکیپ همراه باشید تا با آموزش و معرفی بعضی از تکنیک ها، به سوال “چگونه از پس اسکیپ روم ها بربیاییم” پاسخ کاملی بدهیم.

به قوانین دقت کنید تا از پس اسکیپ روم ها بربیایید

وقتی وارد یک مجموعه اتاق فرار شدید، گیم مستر به سراغ شما آمده و پس از خوش آمد گویی به معرفی قوانین بازی می پردازد. این قوانین شامل زمان بازی، شیوه راهنمایی (هینت دهی) مدیر بازی و باید و نباید هایی است که در طول بازی ملزم به رعایت آنها هستید. برای مثال ممکن است مدیر بازی به شما بعضی از وسایل درون اتاق را معرفی کند که دست زدن به آنها ممنوع است.

یک تیم قوی تشکیل دهید

یکی از راه ها برای اینکه از پس اسکیپ روم ها بربیاییم، تشکیل یک گروه خوب است. مدیر گروه باید بتواند افرادی را انتخاب کند که دارای خصوصیات مکمل یکدیگر باشند. این افراد لزوما کسانی نیستند که در تست های IQ نمرات بالایی داشته باشند؛ بلکه اشخاصی هستند که آشنایی نسبی با خصوصیات یکدیگر دارند و می توانند در یک فعالیت گروهی عملکرد خوبی از خود نشان بدهند. در انتخاب افراد، روی نام افرادی که فکر می کنید در طول بازی دچار تک روی می شوند خط بکشید، چرا که در حین بازی مشکلات زیادی برای شما ایجاد می کنند.

با تین قوی از پس اسکیپ روم ها بر بیایم

مشخص کردن مدیر گروه

پس از تشکیل تیم، با مشورت اعضا یک نفر را به عنوان مدیر تیم مشخص کنید. این فرد باید بتواند با افراد گروه به خوبی ارتباط برقرار کرده و وظایف هر کس را مشخص کند. سرگروه تیم می بایست با توجه به شناخت خود، وظیفه هر فرد گروه را مشخص کرده، به بازی جهت داده و اولویت ها را مشخص کند.

در اتاق فرار پخش شوید

اعضای گروه باید هماهنگی خاصی با یکدیگر در حین انجام بازی داشته باشند. برای مثال افراد باید در داخل اتاق پخش شده و قسمت های مختلف اتاق را با دقت بررسی کنند. اگر همه در یک قسمت از اتاق به دنبال یافتن سرنخ ها باشند، قطعا بعضی از دیگر سرنخ ها را از دست خواهند داد. شاید بهتر باشد به این شکل بیان کنیم: کار تکراری ممنوع!

موفقیت در اتاق فرار با شناخت قفل ها

قفل ها نقشی تعیین کننده در بازی دارند. اگر در حال خواندن این مطلب هستید و همچنان فکر می کنید منظور از قفل ها، همان قفل های عددی یا کلیدی است، سخت در اشتباه هستید. بهتر است مقالات مرتبط با معرفی انواع قفل های اسکیپ روم را بخوانید، تا با شکل آن ها آشنا شوید. انواع قفل های اتاق فرار تنوع زیادی دارند و اگر شما با طریقه کارکرد آنها آشنایی نداشته باشید، علاوه بر از دست دادن زمان، شاید بازی را نیز به کلی از دست بدهید.

کنترل استرس

گذر زمان و معماهای حل نشده، به خودی خود می توانند برای شما ایجاد استرس کنند. باید یاد بگیرید تا در اتاق فرار بر استرس خود غلبه کنید. خوشبختانه یا متاسفانه، بسیاری از اتاق فرار ها در کشور ما دارای تم و سناریوی ترسناک هستند. این موضوع افزون بر شرایط بازی برای شما استرس ایجاد می کند. بنابراین یکی از راه های مهم برای اینکه از پس اسکیپ روم ها بربیایید، کنترل و مدیریت استرس است.

مرتب کردن سرنخ ها

سرنخ ها را مدیریت و دسته بندی کنید تا دچار سردرگمی نشوید. دانستن اینکه هر سرنخ متعلق به کدام معما می باشد، مثل یک چراغ قوه در یک اتاق تاریک است. فراموش نکنید که سرنخ هایی که به نتیجه منتهی شده را کنار بگذارید. معمولا بازی ها به شکلی طراحی می شوند که سرنخ های استفاده شده دیگر نقشی در پیدا کردن سایر رمزها ندارند. اما در هر صورت هر سرنخ، قطعا جزئی از کل جریان داستان بازی محسوب می شود.

آنچه پیدا کرده اید را فریاد بزنید!

البته منظور ما این نیست که در اسکیپ روم، به وسیله داد زدن با یکدیگر ارتباط برقرار کنید! مقصود این است که کوچک ترین یافته خود را در اختیار گروه قرار دهید. این یکی از توصیه هایی است که بسیاری از افراد با تجربه برای موفقیت در اتاق فرار توصیه می کنند. این کار می تواند پازل های معمایی ناقص در ذهن افراد را تکمیل کند؛ یعنی سرنخی که شما پیدا کردید ممکن است همان چیزی باشد که هم گروهی شما به دنبال آن می گردد.

از مدیر بازی درخواست راهنمایی کنید

برای اغلب تیم ها شرایطی ایجاد می شود که همه اعضا در مورد یک معما اصطلاحا قفل می کنند. یعنی اعضا به بن بست می خورند و هر چه فکر می کنند، پاسخی برای سوال خود پیدا نمی کنند. در این وضعیت دو راه وجود دارد. اولین راه، رفتن به سراغ حل سایر معماها و یافتن سرنخ های جدید است. دومین راه نیز استفاده از سیستم راهنمایی اتاق فرار است. در تمام طول بازی، گیم مستر در حال تماشای شما از طریق دوربین های نصب شده در اتاق بازی است. شما می توانید برای اینکه از پس اسکیپ روم بر بیایید، به وسیله ابزار معرفی شده، از مدیر بازی درخواست راهنمایی کنید.

حدس زدن برای موفقیت در اسکیپ روم

حرفه ای ها به شما خواهند گفت که لازم نیست همه معماها را از اول بررسی کرده و حل کنید. گاهی اوقات با بررسی روال و مسیر بازی، ممکن است به بعضی جواب ها دست پیدا کنید. هیچ کس شما را مواخذه نخواهد کرد که چرا با حدس زدن، یک رمز را پیدا کرده اید. پس از تمام ظرفیت های خود استفاده کنید.

نیاز به استفاده از نیروی بازوی خود ندارید

قطعا قبل از شروه بازی، مدیر بازی باید ها و نباید ها را به شما گوشزد خواهد کرد، اما باز هم توجه داشته باشید که اتاق فرار یک بازی فکری محسوب می شود. پس شما هیچ نیازی به جابه جایی کمد یا گاو صندوق سنگین داخل اتاق ندارید. مطمئن باشید طراحان بازی سرنخ ها را زیر فرش و زیر پایه مبل قرار نمی دهند و برای سلامتی اشیا داخل اتاق هم که شده، به شما زحمت جابه جایی آنها را نمی دهند.

زمان را زیر نظر داشته باشید

وقت شما در داخل اتاق محدود است. در طول بازی آنچنان غرق در پیدا کردن معماها خواهید شد که وقتی سربلند می کنید، ساعتی را می بینید که هشدار می دهد چندان زمانی برای تیم شما باقی نمانده است. باید زمان خود را به درستی تقسیم بندی کنید. در ضمن فراموش نکنید که با یک درخواست راهنمایی به موقع تا حد زیادی می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید.

کمی با کد های رمز آشنا شوید

اگر اهل معما حل کردن باشید، با کد های رمز نیز آشنا خواهید بود. کد های مختفی وجود دارند که یادگیری آنها، در اتاق فرار بسیار کمک کننده است. یکی از این کد ها، کد مورس است. یک پیشنهاد خوب، آشنایی و معرفی این کدها به اعضای تیم قبل از شروع بازی است. اگر می خواهید از پس اتاق فرار بربیایید، کد های رمز را به خاطر بسپارید.

با ذهنی آزاد، ساده فکر کنید

هنگامی که وارد اتاق می شوید، ذهن خود را از موضوعات غیر مرتبط پاک کرده و تمام توجه خود را به اتاق معطوف کنید. از طرح موضوعات حاشیه ای و بی ربط با همگروهی های خود بپرهیزید. پی از ورود گروه به اتاق، ممکن است با فضایی بسیار گنگ و رازآلود مواجه شوید. ولی شما قرار نیست یک معادله پیچیده فیزیک را حل کنید. ساده فکر کنید و در عین حال به خاطر داشته باشید که معماهای اتاق نه توسط دانشمندان فیزیک، که توسط چند انسان مثل خود شما طراحی و اجرا شده است.

به جزئیات توجه کنید

اما آخرین توصیه شاید بیشتر به کارتان بیاید. هر قسمتی را که جستجو می کنید، با دقت بررسی کنید. حروف جا افتاده از یک کلمه در کتاب، تعداد اضلاع یک چند ضلعی، حروف بزرگ و کوچک در ابتدای پاراگراف متن ها و… هر کدام می تواند یک کد رمز باشد. البته شاید لازم باشد عدد یا حرفی را به این رمز ها اضافه و یا از آن کم کنید!

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست