چطور تیم حرفه ای برای اتاق فرار بسازیم؟ - تاج اسکیپ روم
ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار

چطور تیم حرفه ای برای اتاق فرار بسازیم؟

داشتن یک تیم حرفه ای برای اتاق فرار و هر کار گروهی، شانس موفقیت و نتیجه مطلوب را بالاتر می برد. حالا اینکه قرار است این تیم، یک کار مهندسی یا بازی اتاق فرار را انجام دهد، تفاوت چندانی ندارد. در هر صورت یک تیم قدرتمند، نتایج خوبی را برای تک تک اعضا به بار خواهد آورد. افزایش مهارت های کار تیمی، همیشه به عنوان یکی از مزیت های این بازی معرفی می شود. چطور یک گروه قدرتمند می تواند منجر به موفقیت شما و افزایش توانایی های مرتبط با کار تیمی برای شما شود؟ یک تیم خوب در بازی اسکیپ روم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ چطور یک تیم حرفه ای بسازیم؟ در ادامه پاسخ این سوالات را خواهید یافت. اتاق فرار تاج اسکیپ به تمام این سوالات پاسخ خواهد داد.

ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار

برای تیم سازی حرفه ای در اتاق فرار، باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید. این نکات مربوط به خصوصیاتی است که اعضای تیم باید داشته باشند تا بتوانند بهترین عملکرد را در اتاق فرار به نمایش بگذارند. در ادامه به معرفی این خصوصیات می پردازیم.

اعضای گروه باید مکمل هم باشند

فرض کنید می خواهید با دوستان خود و با چند خودرو به مسافرت بروید. اگر در هر خودرو وسایلی مشابه قرار دهید، در طول سفر یک بار اضافی و حتی بلا استفاده را همراه خواهید داشت. اما اگر در هر خودرو وسایل متنوعی را قرار دهید، تمام نیازهای شما در طول سفر پوشش داده خواهد شد.هیچ شکی نیست که هر کسی، ویژگی های مخصوص به خودش را دارد. ممکن است یک نفر مهارت های مدیریتی بهتری داشته باشد و دیگری حافظه ای قوی.

اگر متوجه شده باشید، منظور ما این است که افراد با خصوصیات مختلف باید به شکلی در کنار یکدیگر قرار بگیرند که مکمل هم باشند. طبیعتا اگر در انتخاب تیم خود هم گروهی هایی را انتخاب کنید که ویژگی های مشابه با یکدیگر دارند شاید در طول بازی به مشکل برخورد کنید. پس بهتر است تلاش کنید هم گروهی هایی با ویژگی های شخصیتی و روحی متفاوت با هم را پیدا کرده و در تیم خود جای دهید. همان طور که در مطلب چگونه از پس اسکیپ روم ها بر بیایم اشاره شد، داشتن تیم همراه از مهم ترین اصول می باشد.

ساخت تیم حرفه ای برای اسکیپ روم

مهارت های مورد نیاز اسکیپ روم را در نظر داشته باشید

برای تشکیل یک تیم حرفه ای برای اتاق فرار، طبیعتا به شخصی نیاز ندارید که صدای خوبی داشته باشد یا مهارت خوبی در رانندگی داشته باشد بلکه افراد گرو باید مهارت هایی در زمینه ای خاص داشته باشند. از مهارت های کاربردی در اتاق فرار می توان به این موارد اشاره کرد:

  • توانایی جستجوی کامل: اعضا باید بتوانند مهارت های خوبی در جستجوی قسمت های مختلف اتاق داشته باشند.
  • تشخیص همبستگی ها و وابستگی ها: بسیاری از سرنخ ها در اتاق فرار به یکدیگر متصل اند اما اگر اعضای گروه یک سرنخ را پیدا کردند، باید بتوانند ارتباط معنادار آن را با سایر سرنخ ها پیدا کنند.
  • حافظه قوی: رمزها، سرنخ ها و ارتباطات منطقی باید جایی در ذهن اعضای گروه قرار بگیرند تا در صورت لزوم دوباره به کار برده شوند.
  • مهارت های منطق و ریاضیات: شناخت روابط مختلف و توانایی انجام چهار عمل اصلی می تواند نقشی تعیین کننده در حل معماها داشته باشد.
  • مدیریت و رهبری: یکی از اعضای گروه باید توانایی های خاصی در مدیریت و همراه کردن اعضای گروه با یکدیگر داشته باشد.

اعضایی با تفاوت بینش انتخاب کنید

بهتر است در تشکیل تیم برای اتاق فرار دست روی افرادی بگذارید که با دیدگاه و بینش های مختلفی به اتفاقات نگاه می کنند. در این صورت شما می توانید معماها و سرنخ ها را از زوایای مختلف بررسی کرده و نقاط کور آن ها را پیدا کنید.

تیم حرفه ای اتاق فرار با تجربه بالا

شاید بخواهید این بازی را با دوستان صمیمی خود انجام دهید و با تشکیل یک تیم یک دست، پله پله رشد کنید. بسیار خوب! اما ما پیشنهاد می کنیم در کنار تیم دوستان خود، از یک یا دو نفر از افرادی که تجربه بیشتری در انجام این بازی دارند استفاده کنید. هر چه تعداد افراد با تجربه در گروه شما بیشتر باشد، قطعا تیم موفق تری را خواهید داشت. داشتن افراد با تجربه در تیم، یک میانبر برای موفقیت کل تیم است.

تیم حرفه ای اتاق فرار با تجربه بالا

اعضای رک و واقع بین را انتخاب کنید

برای ساخت یک تیم حرفه ای در اتاق فرار، به افرادی نیاز دارید که به نقاط ضعف و قوت خود آگاه باشند، به دنبال قهرمان بازی نباشند و واقعیت ها را در مورد خود و بازی ببینند. هر عضو تیم، اگر در زمینه خاصی دچار ضعف است، باید ان را با سایر افراد در میان بگذارد.

ساخت تیم حرفه ای برای اتاق فرار بدون افراد تک رو

به شکل کلی، مفهوم تیم با تک روی و خود خواهی همخوانی ندارد. اگر با شناختی که از افراد دارید، روحیاتی این چنینی را در انها مشاهده کرده اید باید در انتخاب آنها برای تیم خود تجدید نظر کنید. افراد در گروه باید به درک متقابل در مورد همکاری با یکدیگر رسیده باشند.

سازگاری و نداشتن کینه

فراموش نکنید که تمام این جزئیات و باید ها و نباید ها، صرفا برای این است که لحظات لذت بخشی را در کنار یکدیگر بگذرانید. بسیاری از تیم ها تشکیل شده از دوستانی هستند که با یکدیگر آشنایی دارند. اما همین دوستان ممکن است در حین بازی از یکدیگر ناراحت شوند و چالش هایی را برای گروه ایجاد کنند. پس توصیه می شود افرادی را به عنوان هم گروه خود انتخاب کنید که در موقعیت هایی که دچار فشار و استرس هستند، توانایی کنترل خود را داشته باشند. توجه داشته باشید که تمامی موارد گفته شده یک پیشنهاد می باشد. انتخاب یک تیم خوب به معیارهای شما نیز بستگی دارد. چه معیارهایی را برای تشکیل یک تیم قوی برای اتاق فرار در نظر دارید؟

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست