مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی - تاج اسکیپ روم

مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی

مزایای اتاق فرار

مزایای اتاق فرار و اسکیپ روم ها یکی از مهم ترین دلایلی می باشند که می توان خود را به گذراندن یک ساعت از زندگی در ترس، استرس و شور و هیجان متقاعد کرد. این بازی ها که در تمام دنیا با استقبال بسیار زیادی مواجه شده اند، نه تنها جسم را به سلامتی دعوت می کنند، بلکه ذهن را نیز به چالش کشیده و منجر به تقویت مغز می گردند. به عبارت دیگر، مزایای اسکیپ روم ها جسمی، روحی و فکری بوده و در بسیاری از بازی های گروهی دست یافتن به آنها ممکن نیست. مجموعه تاج اسکیپ روم در ادامه به معرفی چند مورد از مزایای اتاق فرار نسبت به سایر بازی و تفریحات گروهی اشاره خواهد داشت.

تحریک حواس؛ بهترین مزایای اتاق فرار

با توجه به نوع معماهای مطرح شده در اسکیپ روم ها و شرایط موجود در محیط، نه تنها نیاز است تا ذهن را به چالش کشیده شود، بلکه بینایی، شنوایی و حس لامسه نیز باید به درستی مورد استفاده قرار گیرند. یکی از مزایای اسکیپ روم ها نسبت به سایر بازها ایجاد ارتباط قوی بین تمام حواس برای جستجو سرنخ ها و تبدیل آنها به پاسخ معما و دست یافتن به رمز عبور می باشد. بدون شک به این مزیت براحتی در سایر بازی ها دست پیدا نخواهد شد.

مزایای اتاق فرار در بهبود قدرت تصمیم گیری

به چند دلیل مهم می توان با تجربه بازی در اتاق فرار به مرور قدرت تصمیم گیری را در خود تقویت نمود. ما انسان ها در شرایط مختلف زندگی نیاز به تصمیم گیری های مهمی داریم که در اغلب مواقع به دلیل نداشتن توانایی کنترل استرس و همچنین نداشتن دقت موفق نخواهیم بود. با قرار گرفتن در محیط های پر از تنش و استرس و ترس در اسکیپ روم ها ذهن به مرور می آموزد که چطور در شرایط استرس زا تصمیم گیری درستی داشته باشد. به عبارت دیگر، یکی از مزایای اسکیپ روم ها این است که یاد بگیرید چطور در برابر سختی ها تمرکز خود را حفظ کنید و در نهایت بهترین تصمیمات را اخذ کنید.

تقویت روحیه تیم ورکینگ یا کار گروهی

با مطالعه زندگی نامه تمام افراد موفق در دنیا به یک ویژگی مشترک در تمام آنها میرسید که آن چیزی نیست جز، انجام کارها به صورت گروهی یا تیم ورکینگ! این دقیقا همان چیزیست که اغلب افراد از نداشتنش رنج میبرند و به همین دلیل نمی توانند به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنند. از دیگر مزایای اسکیپ روم ها می توان به تقویت روحیه کار گروهی اشاره نمود. در این نوع بازی ها موفقیت تیم در گروه همکاری تمام افراد می باشد و در غیر این صورت چیزی جز شکست را به همراه نخواهد داشت. همان طور که در مطلب ترفندهای فرار از اتاق فرار اشاره شد، جستجوی سرنخ ها، کنار هم قرار دادن آنها و حدس زدن رمز با صدای بلند توسط تک تک افراد از مهم ترین گام ها برای موفقیت می باشد که تنها با کار گروهی میسر خواهد بود.

مزایای اسکیپ روم

شکست دادن ترس

ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید “ترس برادر مرگ است!” افراد موفق در زندگی شخصی یا کاری به خوبی می توانند بر ترس های مختلف غلبه کنند و در نهایت به موفقیت های بزرگی دست پیدا خواهند کرد. افرادی که ترس زیادی را در زندگی تجربه می کنند و قدرت کنترل و غلبه بر آن را ندارند، نمی توانند ذهن خود را برای حل مسئله و تصمیم گیری درست متمرکز کنند. به همین دلیل تصمیم گیری های اشتباه آنها به شکست منتهی میشود. یکی از مزایای اتاق فرار به دلیل نوع شرایط و جو موجود در آن، غلبه بر ترس می باشد. در این بازی ها شما یاد میگیرید که به جای ترس بهتر است بر روی روش های فرار از این مرحله تمرکز داشته باشید و با این شرایط ذهنتان قطعا قدرت بیشتری برای حل معماها خواهد داشت.

تقویت تمرکز ذهن

اگر تجربه اتاق فرار را داشته باشید، قطعا می دانید که در این بازی باید بتوانید بر اساس سرنخ های موجود در اتاق ها جستجو کرده اید، در نهایت رمز معما را حدس زده و کلید را برای رهایی بدست آورید. به عبارت دیگر، شما در این قبیل بازی ها باید بتوانید معماهای مختلفی را با ذهن آماده و متمرکز حل کنید که در بسیاری از مواقع به ظاهر سخت و در باطن آسان می باشند. نداشتن تمرکز ذهن باعث میشود تا به این معماها اغلب بازیکنان سخت و پیچیده نگاه کنند، اما در واقعیت چنین نیست!

احساس شادی از بهترین مزایای اتاق فرار

اگر کمی نظرات سایر افرادی که این بازی ها را تجربه کرده اند را مطالعه کنید، بدون شک در نهایت به یک نتیجه قاطع خواهید رسید و آن شادی بسیار در حین و بعد از بازی می باشد. قرار گرفتن در محیط پر از استرس، تلاش گروهی برای پیدا کردن سرنخ ها، حدس جواب معما همگی در شرایطی رخ می دهد که شما در حال هیجان و شادی و خنده هستید. در نتیجه آدرنالین خون و دوپامین مغز تا حد زیادی افزایش پیدا می کند که نتیجه بسیار خوبی را به همراه دارد. این بازی ها مخصوصا برای زندگی پر از استرس و دغدغه امروز فرصت بزرگیست تا حال جسم و دلتان را خوب کنید.

افزایش دقت در زندگی

شاید برایتان جالب باشد که از دیگر مزایای اسکیپ روم ها کمک به افراد برای افزایش دقت آنها به جزئیات و مسائل پیرامون است. سرنخ هایی که در اتاق فرار قرار میگیرد، در جاهای مختلفی جایگذاری میشوند که تنها با دقت و خوب نگاه کردن و نگذشتن از جزئیات و چیزهای کوچک می توان به آنها دست پیدا کرد. افرادی که ریزبین و نکته سنج هستند، در زندگی و کار بر اساس واقعیت ها تصمیم گیری های درستی را انجام می دهند.

بهبود مهارت های ارتباطی در اتاق فرار

برای اینکه بتوانید کار گروهی را به نتیجه خوبی برسانید، باید بتوانید با تمام افراد تیم به خوبی ارتباط برقرار کنید و با همفکری هم در نهایت نتیجه مطلوب را بدست آورید. افرادی که از نظر مهارت های ارتباطی با مشکل مواجه هستند، با چند مرتبه شرکت در اسکیپ روم ها به مرور در عمل انجام شده قرار گرفته و خود به خود یاد میگیرند که چطور با بقیه افراد همکاری و مشورت کنند.

مزایای اتاق فرار چیست؟

تقویت مدیریت زمان در زندگی و کار

تفاوتی ندارد که به چه شغل و حرفه ای مشغول هستید، در هر صورت عدم توانایی در مدیریت زمان باعث میشود تا نتوانید به خوبی در مدت زمان کوتاه به بهترین نتایج دست پیدا کنید. سناریوهای طراحی شده برای اسکیپ روم ها اغلب یک ساعته می باشند و شما و هم تیمی هایتان باید در این مدت بتوانید مراحل مختلف بازی را طی کنید. در نتیجه باید بتوانید سرعت عمل خود را متناسب با زمانی که در اختیار دارید تنظیم کنید که همان مدیریت زمان بهینه می باشد.

تقویت حافظه و قدرت حل مساله

بر اساس نتایج علمی کاملا به اثبات رسیده است که هر چه از ذهن بیشتر استفاده کنید و معماهای سخت تری را با آن حل کنید و اصطلاح آن را به چالش بکشید، ظرفیت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل می توان در لیست مهم ترین مزایای اتاق فرار بهبود و تقویت ذهن و افزایش قدرت حل مساله در آن می باشد.

کنترل استرس

از مهم ترین دلایلی که بسیاری از افراد نمی توانند تصمیم گیری های درستی داشته باشند یا ذهن آنها تمرکز کافی برای مسائل مختلف را نداشته باشد، استرس زیاد می باشد. با قرار گرفتن در محیط های استرس زا همچون اتاق فرار چون شرایط و محیط در نهایت به عنوان یک بازی در نظر گرفته میشود، فرد به مرور متوجه خواهد شد که چیزی برای استرس داشتن در زندگی وجود ندارد. به عبارت دیگر، برای حل مساله و رسیدن به بهترین نتیجه و تصمیم گیری این است که بتوانید استرس را کنترل و بر آنها غلبه کنید.

کسب تجربه های جدید

اغلب افرادی که به اسکیپ روم ها گرایش پیدا کرده اند، گیمرها هستند که ساعات و روزهای زیادی از زندگی خود را در دنیای مجازی و بازی سپری کرده اند. این افراد با قرار گرفتن در اتاق فرار در واقع می توانند بازی های مجازی را در دنیای واقعی تجربه کنند. به دلیل تلفیق بازی های فکری و جسمی نه تنها این نوع بازی یک ورزش محسوب میشود، بلکه شور و هیجان بیشتری داشته و فرد خودش را ملزم به حل معما می کند. تجربه بازی های گروهی و متفاوت در محیطی پر از استرس و ترس و البته شور و هیجان همگی می توانند از بزرگترین مزایای اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *