آموزش اتاق فرار - ترفندها و نکات مهم برای فرار موفق از اسکیپ روم ها
نکات مهم برای فرار موفق از اسکیپ روم ها

ترفندها و نکات مهم برای فرار موفق از اسکیپ روم ها

ترفندهای فرار موفق از اسکیپ روم ها و آموزش اتاق فرار که در ادامه ارائه می دهیم، تمام راه حل های کاربردی برای موفق شدن در اسکیپ روم ها با ژانرهای ترسناک، دلهره آور و ماجراجویی و غیره می باشد. در واقع با اطلاع از این موارد می توانید بدون استرس و با اعتماد به نفس کامل خود را برای تجربه یک ساعت بازی و شور و هیجان و به چالش کشیدن ذهن آماده کنید و در نهایت با فرار موفق از اسکیپ روم ها  به نتیجه مطلوبی دست پیدا نمایید. برای رکورد زدن در اتاق فرار با ما در تاج اسکیپ روم؛ یکی از بهترین اسکیپ روم های تهران همراه باشید.

فرار موفق از اسکیپ روم با شناخت بازی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین گام ها برای موفق شدن در اسکیپ روم ها، شناخت بازی و قواعد و قوانین آن می باشد. در واقع شما قبل از انتخاب این بازی و قدم گذاشتن به آن باید بدانید که اسکیپ روم چیست و باید خودتان را برای چه نوع بازی آماده کنید؟ اتاق فرار یا اسکیپ روم به بازی های بسیار مهیجی گفته میشود که گروهی انجام شده و لازم است در طول بازی معماهای مختلف را حل نموده و در نهایت از شرایط دلهره آور رهایی پیدا کنید. ژانر بازی ها گاهی ترسناک بوده و در برخی از مواقع ممکن است مارجرجویی باشد که ارائه دهنده گان این بازی ها اطلاعات کافی را در این زمینه در اختیارتان قرار می دهند.

فرار موفق از اسکیپ روم با تیم حرفه ای

همان طور که اشاره شد، اسکیپ روم یک بازی گروهی می باشد که در اغلب مواقع ۴ تا ۸ نفر باید با هم وارد مجموعه شده و تا آخرین مرحله نیز با هم و در کنار هم باشند. افراد تیم تاثیر بسیار زیادی بر موفق شدن در اسکیپ روم دارند و لازم است چند مساله مهم را در انتخاب افراد هم گروهی تان مد نظر داشته باشید که عبارتند از:

  • افراد یک تیم باید از نظر تیپ اخلاقی و شخصیتی تقریبا مشابه هم باشند.
  • افرادی را برای گروه انتخاب کنید که دارای روحیه کار تیمی بوده و تک رو نباشند.
  • افرادی را برای این بازی انتخاب کنید که بتوانند بر ترس خود غلبه کنند و سبقه بیماری های قلبی و صرع و غیره نباشند.
  • حتی الامکان افرادی را در گروه خود قرار دهید که ذهن های خلاقی داشته باشند تا بتوانند معماها را به درستی حل کنند.
  • موفق شدن در اسکیپ روم با مدیریت زمان درست

همکاری تیمی برای حل معماهای اسکیپ روم

بر اساس قوانین مطرح شده در اتاق فرار، مدت زمان بازی کاملا مشخص و محدود بوده و در اغلب مواقع حدود یک ساعت می باشد. با توجه به شرایط موجود در محیط و استرس و هیجان بالایی که در آن حاکم می باشد، در نتیجه اگر نتوانید مدیریت زمان داشته باشید، بدون شک در نهایت به شکست خواهید رسید. به عبارت دیگر، برای فرار موفق از اسکیپ روم باید بتوانید سرعت عمل خوبی داشته باشید و علاوه بر لذت بردن از بازی، به ثانیه ثانیه هایی که در حال گذر می باشند توجه زیادی داشته باشید و به حواشی نپردازید.

قوانین بازی و محیط را بشناسید

هر یک از اسکیپ روم ها دارای قوانین خاصی هستند که اجرای آنها در حین بازی کاملا الزامی می باشد. به عنوان مثال، ممکن است قبل از بازی به شما اطلاع دهند که برخی از تجهیزات نباید جا به جا شوند. برای اینکه بازی را بدون از دست دادن زمان و از بین رفتن تمرکز به خاطر مشکلاتی که به دلیل عدم توجه به قوانین بوجود می آیند در نهایت به موفقیت به اتمام برسانید، قوانین را بشناسید و به آنها عمل کنید.

رکورد زدن در اتاق فرار با انرژی مثبت

اسکیپ روم ها یکی از هیجان انگیزترین بازی های گروهی می باشند که نه تنها ذهن را به چالش میکشند، بلکه شرایطی را فراهم می کنند تا بتوانید یک ساعت را به خوبی و در فضایی فوق العاده پر انرژی سپری کنید. به همین دلیل باید بتوانید با انرژی مثبت  روحیه کاملا شاد قدم به این محیط بگذارید. فراموش نکنید که ذهن افراد شاد و خوشحال همیشه قدرت بیشتری برای حل معماها و مساله های چالش برانگیز دارد.

انتخاب مدیر گروه را جدی بگیرید

همیشه در تمام تیم ها و کارهای گروهی وجود یک مدیر لازم است و برای فرار موفق از اسکیپ روم ها نیز نباید از این مساله غافل شوید. لذا پیشنهاد می کنیم با شناختی که از افراد تیم خود دارید، فردی که بتواند شرایط را بهتر مدیریت کند را انتخاب کنید. مدیر در اتاق فرار باید بتواند سرنخ ها را به خوبی در کنار هم قرار داده، مدیریت زمان داشته و افراد گروه را تشویق به همراهی و جستجو نتیجه گیری بهتر کند. علاوه براین، مدیر گروه باید بتواند کارها را بین افراد تیم تقسیم کند تا بدون از دست دادن زمان تمام افراد در جستجوی سرنخ ها همکاری داشته باشند.

فرار موفق از اسکیپ روم با کنترل استرس

همان طور که اشاره شد، ژانرهای طراحی شده برای اسکیپ روم ها در اغلب مواقع ترسناک بوده و به دلیل محدود بودن زمان در نهایت استرس زیادی در افراد ایجاد میشود. افراد و تیم هایی می توانند موفق به رکورد زدن در اتاق فرار شوند که بتوانند استرس را به خوبی کنترل کنند. در هر مرحله از بازی که احساس کردید هیجان و استرس تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است، نفس عمیق بکشید و فراموش نکنید که این تنها یک بازی است و بیشتر هدف لذت بردن از زمان است نه چیز دیگر!

حرفه ای جستجو کنید

سرنخ و پاسخ تمام معماهای مطرح شده در اسکیپ روم ها در فضای و اتاق بازی قرار دارد و کافیست آنها را جستجو نموده و در کنار هم قرار دهید تا به پاسخ درست برسید. به همین دلیل باید بتوانید جستجوی درست و حرفه ای داشته باشید و زمانتان را بررسی پریز برق و کانال کولر و غیره از دست ندهید. در اغلب مواقع سرنخ ها نزدیک تر از چیزی هستند که شما فکر میکنید و کافیست کمی ساده فکر کنید و با افراد تیم با سرعت بالا جستجوی مناسبی داشته باشید. جیب کت و لباس هایی که روی جالباسی قرار گرفته اند، پشت و گوشه های قاب عکس ها و موارد مشابه را از دست ندهید.

سرنخ ها را دسته بندی کنید

یکی از وظایف اصلی مدیر گروه، دسته بندی صحیح سر نخ ها برای رسیدن به پاسخ مناسب می باشد. پس از دسته بندی یافته ها و کنار گذاشتن سرنخ هایی که قبلا استفاده شده اند، در نهایت ذهن بهتر می تواند تصمیم گیری کند.

با صدای بلند فکر کنید

اتاق فرار یک بازی گروهی است و به همین دلیل باید تک رویی را کنار بگذارید و تمام آنچه در ذهنتان می گذرد، حتی اگر اشتباه است را با صدای بلند بیان کنید. این یکی از مهم ترین رمزها در موفق شدن در اسکیپ روم ها و سایر بازی و کارهای گروهی می باشد و باعث میشود تا یافته ها و حدس و گمان های مختلف در کنار هم قرار گیرند و در نهایت به جواب درست برسید.

فرار موفق از اسکیپ روم با ساده فکر کردن

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد و تیم ها در حین بازی در اسکیپ روم به آن مرتکب میشوند، پیچیده کردن معماها و ایجاد سردرگمی در ذهن می باشد. برعکس تصور اغلب افراد، اتاق فرار بازی سختی نیست و تنها با به چالش کشیدن مغز و ایجاد استرس باعث سردرگمی شما میشود. به همین دلیل باید بتوانید ساده فکر کنید و فراموش نکنید که این یک بازی ساده برای افراد عادی می باشد و قرار نیست تست هوش و معما برای سنجش IQ حل نمایید. با ساده فکر کردن راحت تر می توانید سرنخ ها را جستجو نموده و به رمز فرار موفق از اسکیپ روم دست پیدا کنید.

قفل ها را بشناسید

قفل های استفاده شده در اسکیپ روم ها متنوع می باشند و برای مدیریت زمان بهتر، لازم است با نحوه باز شدن آنها آشنا باشید. توجه داشته باشید که کوچکترین ثانیه هایی که برای عدم آشنایی با قفل و باز کردن آن از دست می دهید در نهایت می تواند باعث شکست شما شود.

حدس بزنید و در اسکیپ روم رکورد بزنید

همیشه لازم نیست تمام سرنخ ها را جستجو کنید، بلکه ذهن های خلاق در این شرایط می توانند شروع به حدس زدن کنند. با صدای بلند حدس بزنید و افراد تیم را تشویق کنید همراه شما باشند و آنها نیز حدسیات خودشان را مطرح کنند تا زودتر به رمز فرار از اتاق فرار دست پیدا کنید.

با کدهای رمز آشنا باشید

کافیست کمی در اینترنت درباره کدهای رمز مختلف از جمله مورس جستجو کنید تا در طول بازی در اسکیپ روم بتوانید از آنها استفاده نمایید. هر اندازه ذهن شما از قدرت تجزیه و تحلیل بالاتری برخوردار باشد و با نحوه رمزگذاری اطلاعات آشنا باشد، شانس بیشتری برای موفق شدن در اسکیپ روم خواهی داشت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به متن های قرار گرفته روی برگه و قاب عکس ها و غیره و همچنین اشکال هندسی به خوبی دقت کنید، چون رمزهای بازی را در دل خود جای داده اند.

درخواست راهنمایی کنید

در تمام اسکیپ روم ها فردی به عنوان مدیر و منیجر بازی (گیم مستر) وجود دارد که در خارج از اتاق قرار گرفته و از طریق دوربین شرایط موجود در محیط را کنترل می کند. در بسیاری از مواقع می توانید از این فرد درخواست کمک و راهنمایی کنید. البته لازم به ذکر است که برای فرار موفق از اسکیپ روم ها تاثیر موارد بالا بیشتر از این مورد می باشد.

اگر ترفند یا راه حلی میشناسید که در این آموزش به آن اشاره نشده از طریق کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست