انواع قفل های اتاق فرار + (راهنمای باز کردن قفلها) - تاج اسکیپ روم
انواع قفل های اتاق فرار

انواع قفل های اتاق فرار + (راهنمای باز کردن قفلها)

انواع قفل های اتاق فرار از نظر شکل ظاهری و نحوه باز کردن را می توان در گروه های مختلفی تقسیم بندی نمود. یکی از مهم ترین و اصلی ترین ترفندهای اتاق فرار آشنایی با این قفل ها و نحوه باز کردن آنها قبل از بازی می باشد که باعث میشود مدیریت زمان بهتری داشته باشید. اتاق فرار تاج اسکیپ روم در ادامه به معرفی قفل های مختلف مورد استفاده در این بازی پرداخته و راه های باز کردن هر یک را شرح خواهد داد.

قفل های کلیدی اتاق فرار

یکی از رایج ترین انواع قفل اسکیپ روم که با نحوه باز و بسته شدن آن همگی آشنا هستیم، قفل های معمولی می باشند که دارای کلیدهای مخصوص می باشند. با توجه به نوع سناریوی پیاده سازی شده برای اتاق فرار ممکن است کلید در بخش های مختلفی از اتاق جاسازی شده باشد و شما به عنوان سرنخ باید بدنبال آن باشید. این قفل ها دارای کلیدهای منحصر به فردی بوده و در مراحل مختلف بازی اگر با تعداد متعددی از آنها روبرو شدید، لازم است برای هر یک کلید مخصوص به خودش را پیدا نمایید.

قفل های کلیدی اتاق فرار

قفل های عددی اتاق فرار

از اصلی ترین کارهایی که لازم است در گام های مختلف بازی انجام دهید، جستجوی سرنخ های مختلف بوده و در نهایت با کنار هم قرار دادن آنها به رمز عبور دست پیدا خواهید کرد. رمزهای ارائه شده برای بازی ها ممکن است مجموعه ای از اعداد باشند که روی قفل باید به ترتیب از چپ به راست تنظیم شوند و در شیار مربوطه رمز به شکل صحیح قرار گیرد. قفل های عددی از دیگر نمونه های پرکاربرد در اسکیپ روم ها می باشند که به مدل های مختلفی ارائه شده و کافیست رمز را به درستی وارد نمایید تا حلقه آن از جای خود خارج شده و فقل باز شود. این قفل های کاربرد بسیار زیادی داشته و در اغلب اتاق فرارهای تهران و سایر شهرها مورد استفاده قرار میگیرد.

قفل های عددی اتاق فرار

قفل های حروفی اتاق فرار

نوع دیگری از این قفل ها دارای رمزهایی می باشند که از مجموعه ای از حروف تشکیل شده اند. قفل های حروفی مانند قفل های عددی اتاق فرار بوده و باید بتوانید حروف را از بخش های مختلف بازی و با حل کردن معماها حدس بزنید و از چپ به راست با چرخاندن حلقه های روی قفل، حروف مورد نظر روی شیار قرار گیرند. توجه داشته باشید که بعد از تنظیم رمز اگر قفل باز نشد، حلقه بالا و پایین قفل را همزمان فشار دهید تا باز شود.

قفل های حروفی اتاق فرار

قفل دیجیتال اسکیپ روم

از دیگر انواع قفل های اتاق فرار می توان به قفل های دیجیتال اشاره نمود که استفاده از آنها با محدودیت هایی در تعداد دفعات وارد کردن رمز اشتباه روبرو می باشد. در این نوع قفل لازم است به اعداد رمز در طی بازی دست پیدا کنید و به ترتیب آنها را روی صفحه مربوطه وارد نموده و در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید. نکته مهم اینکه، حواستان به تعداد دفعات وارد کردن رمز باشد، چون ممکن است روی دستگاه محدودیت گذاشته شده باشد و پس از تعداد مشخصی از دفعات ورود رمز، دستگاه تا ۵ دقیقه رمز قبول نکند. در این شرایط قطعا زمان زیادی را از دست خواهید داد، پس پیشنهاد میکنیم استرس خودتان را کنترل نموده و با آرامش به جواب درست رمز دست پیدا کنید.

قفل دیجیتال اسکیپ روم

قفل جهت دار اسکیپ روم

همان طور که از نام این نوع قفل مشخص است، روی قسمت چرخان قفل جهت های بالا، پایین و چپ و راست مشخص شده است. یکی از مهم ترین نکات در استفاده از این قفل ها این است که اگر رمز را چند مرتبه اشتباه وارد کنید، دستگاه رمز قبول نمیکند و کافیست حلقه بالایی آن را دو مرتبه پشت سر هم به پایین فشار دهید. سپس لازم است بر اساس رمزی که به آن با پیدا کردن سرنخ ها دست پیدا کرده اید، حلقه متحرک را در جهت مناسب بچرخانید.

قفل جهت دار اسکیپ روم

قفل دکمه ای یا پترن

همان طور که از نام این نوع فقل مشخص است، برای باز کردن آنها نیاز به طرح یا پترن می باشد. قفل های دکمه ای از چند کلید دارای شماره تشکیل شده اند و لازم است بر اساس رمز دکمه های مربوطه به پایین فشار داده شوند. نکته مهم اینکه، ترتیب فشار دادن دکمه ها در این نوع قفل اهمیت ندارد و مهم این است که تمام حروف به پایین باشند.

قفل دکمه ای اسکیپ روم

قفل های مغناطیسی اتاق فرار

اگر تجربه بازی در ترسناک ترین اتاق فرارهای اروپا را داشته باشید، قطعا با نوع خاصی از قفل ها مواجه شده اید که مغناطیسی می باشند. برای باز کردن این قفل ها نیاز به رمزهای عددی و حروف ندارید، بلکه باید بتوانید کلیدهای مخصوص آنها را که تخت و بدون شیار می باشد را در اتاق جستجو نمایید. پس از پیدا کردن کلید مخصوص آن را در شیار قفل قرار دهید تا باز شود.

قفل های مغناطیسی اتاق فرار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست